Едностайни от 38 000 евро в Сарафово вижте ТУК
От общински съветници от ПП ГЕРБ, относно: 1. Предвиждане на средства в бюджета на Община Бургас за 2025 г. и изграждане на втори вход-изход от кв. „Сарафово“ към обръщалото на автобус № 15; 2. Предвиждане на средства в бюджета на Община Бургас за 2025г. и продължаване на ремонтните дейности на тротоарите в кв. „Сарафово“ по ул. „Ангел Димитров“ от ул. „Брацигово“ до ул. „Драва“
Присъедини се към Viber общността на Сарафово от ТУК
ДО
ОБЩИНСКИ СЪВЕТ
БУРГАС
ПРОЕКТ НА РЕШЕНИЕ
от
общинските съветници
от ПГ ГЕРБ
към ОБЩИНСКИ СЪВЕТ – БУРГАС
Търси да КУПИ и ДА НАЕМЕ в Сарафово - вижте ТУК
Относно:
1. Предвиждане на средства в бюджета на Община Бургас за 2025г и изграждане на втори вход-изход от кв. „Сарафово“ към обръщалото на автобус № 15;
2. Предвиждане на средства в бюджета на Община Бургас за 2025г и продължаване на ремонтните дейности на тротоарите в кв. „Сарафово“ по ул. „Ангел Димитров“ от ул. „Брацигово“ до ул. „Драва“.
УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ПРЕДСЕДАТЕЛ,
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ,
През последните години Община Бургас успешно успя да реализира редица масови проекти за облагородяване на най-бързо разрастващия се квартал в Бургас – „Сарафово“. Те дадоха възможност за благоустрояване на пространствата, за изграждане на още по-силна и надеждна инфраструктура, които спомогнаха за осигуряването на още по-добър и балансиран живот, за реализация на успешни бизнес идеи, а това от своя страна привлича още повече туристи и увеличава населението на квартала.
Целите на исканите подобрения в кв. „Сарафово“ са: да се оптимизира жизнената среда и качеството на живот, което да допринесе за задържане на живущото там население и за привличане на повече туристи и постоянно пребиваващи; да се намалят емиграционните процеси; да се намалят предпоставките за пътно-транспортни произшествия и да се създадат условия за привличане на инвеститори. Резултат на всичко това ще бъдат икономическият растеж и повишаването на привлекателността за живеене в района.
I. Нашето първо предложение за кв. Сарафово е свързано с изграждане на втори вход – изход. То е породено от факта, че през последните години населението в квартала се увеличи значително, което генерира засилен трафик на МПС (Моторни превозни средства). Неговата интензивност създава предпоставки за ПТП (пътно-транспортни произшествия) и затруднява придвижването на пожарните автомобили, както и на специализираните автомобили на спешна медицинска помощ. Това води до нужда от проектиране и изграждане на нов вход-изход – „Пътна връзка за вход-изход на кв. „Сарафово“, гр. Бургас с републикански път I-9 Варна-Бургас при о.т.208а-210 (ул. „Ангел Димитров“) от квартала към обръщалото на автобус № 15”, който да разпредели трафика от и към „Сарафово“. Изграждането му ще допринесе за засилване мобилността на жителите на квартала и на посетителите му, ще се повиши достъпът до обществените услуги, предлагащи се на територията му. Визуалният му облик също ще се подобри. Важен мотив за реализиране на проекта е и намаляването на трафика от и към квартала, както и свеждане до минимум на предпоставките за пътнотранспортни произшествия. Изработен е и е приет проект за втори вход-изход.
Реализирането на предложението значително ще подобри уличната инфраструктура и ще благоприятства за намаляването на автомобилния поток, както и ще ограничи концентрацията на МПС-та в кръговото кръстовище към квартала.
Нашето предложение е в размер, съгласуван с дирекция „Строителство“, и съобразен с изработения проект е за сумата от 1 200 000 лева (един милион и двеста хиляди лева), която следва да бъде предвидена в бюджета за 2025г.
II. Освен това, за улеснение на живущите и посетителите на квартала, предлагаме ремонтните дейности на тротоарите по ул. „Ангел Димитров“ от ул. „Брацигово“, до ул. „Драва“, да бъдат продължени. След съгласуване с администрацията на Община Бургас и след запознаване с проектната документация, сумата, която следва да бъде предвидена в бюджета за 2025 г. е в размер на 210 000 лв. (двеста и десет хиляди лева).
С оглед горното и на основание чл. 21, т. 8, във вр. с т. 6 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, както и чл. 73, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Общинския съвет, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация на Община Бургас, предлагаме Общински съвет – Бургас да вземе следните
РЕШЕНИЯ:
1. Община Бургас да предвиди средства в размер на 1 200 000 лева (един милион и двеста хиляди лева) в бюджета си за 2025 г. и да изгради втори вход-изход от кв. „Сарафово“ към обръщалото на автобус № 15;
2. Община Бургас да предвиди средства в размер на 210 000 лева (двеста и десет хиляди лева) в бюджета си за 2025 г. и да продължи ремонтните дейности на тротоарите в кв. „Сарафово“ по ул. „Ангел Димитров“ от ул. „Брацигово“ до ул. „Драва“.
Приложения:
1. Проект „Организация на движение на вход-изход на кв. „Сарафово“
С уважение,
Боян Дяков
Васил Загорчев
Веселин Пренеров
Георги Дракалиев
Георги Маринчев
Димитър Сотиров
Димчо Грудев
Диян Господинов
Евелина Михалева
Елена Кокаларова
Иван Станев
Иво Баев
Йордан Вълев
Лидия Стефанова
Михаил Хаджиянев
Павел Чепов
Севдалина Турманова
Тодор Йосифов
Ясен Проданов
Източник: Община Бургас
Няма коментари:
Публикуване на коментар
Моля пишете на кирилица!